logo

Strážníkům v Hlubočkách ujížděl opilý řidič Octavie

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 krátce po šestnácté hodině jsme přijali prostřednictvím strážníků Městské policie Hlubočky oznámení o tom, že chtěli na ulici Olomoucké v Hlubočkách, za použití výstražného světelného zařízení s nápisem „STOP“ zastavit a zkontrolovat projíždějící osobní motorové vozidlo Škoda Octavia.

Řidič však na znamení nezastavil, měl zrychlit a pokračovat až směrem k chatovišti. Tam zastavil a nechtěl opustit vozidlo. S přivolanými policisty již řidič komunikoval. Ti zjistili jeho totožnost.

Jednalo se o 44letého řidiče. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 1,7‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu v nemocnici, nepožadoval. Policistům navíc nepředložil řidičský průkaz. Neměl ho totiž u sebe.

Policisté mu další jízdu zakázali. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR