logo

Strážníkům v Ostravě ujížděl muž bez řidičského oprávnění

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nezastavením na „Stopce“ na sebe dne 18. listopadu 2018 v odpoledních hodinách upozornil jeden z řidičů v Ostravě-Slezské Ostravě.

Hlídka se vozidlo pokusila vzápětí zastavit, řidič ale na rozsvícené majáky, zvukové znamení ani na nápis „STOP“ nereagoval. Naopak začal zrychlovat a ujíždět. Mezitím porušil další příkaz „Stůj, dej přednost v jízdě!“, bezohlednou jízdou předjel několik vozidel, včetně trolejbusu. Ten se v daný okamžik nacházel jen pár metrů před přechodem pro chodce.

Při jízdě přímo ohrozil i několik vozidel v protisměru projetím dvojité vodorovné plné čáry. Nakonec se podařilo hlídce vozidlo, které se pohybovalo místy i rychlostí 120 km/h, dostihnout. Když muž zjistil, že se mu nepodaří strážníkům ujet, zastavil u krajnice a vypnul motor.

Po výzvě k předložení dokladů ukázal pouze občanský průkaz a dodal: „Jel jsem tak rychle, protože jsem vám chtěl ujet. Řidičský průkaz u sebe nemám, jelikož mi byl v minulosti odebrán.“ To následně potvrdila i přivolaná hlídka Policie ČR, která mu zároveň zakázala další jízdu. Celá událost bude oznámena příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

MP Ostrava