logo

Strážníkům ve Valašském Meziříčí se pokoušel ujet opilý řidič osobního vozu, místo ujetí však naboural služební vůz městské policie

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážníkům MP Valašské Meziříčí se podařilo dopadnout řidiče, který riskantní jízdou ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu.

K události došlo 4. března, krátce po třiadvacáté hodině, když řidič osobního vozidla zaujal pozornost strážníků, kteří tou dobou prováděli ve služebním vozidle kontrolní obhlídku města. Vozidlo, jedoucí směrem do Smetanovy ulice, nemělo zapnuté světla a přejíždělo klikatě přes celou šířku vozovky.

V okamžiku kdy řidič osobního auta spatřil služební vozidlo městské policie, pokusil se z místa rychle odjet. Při neobratném manévrování stačil ještě narazit do služebního auta městské policie.

Následným šetřením bylo zjištěno, že řidičem je pětatřicetiletý muž, kterému byla dechovou zkouškou naměřena hodnota 2,16 promile alkoholu v dechu. Tento incident se naštěstí obešel bez zranění, způsobena byla jen škoda na služebním vozidle.

Pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky byla věc na místě předána státní policii.

MP Valašské Meziříčí