logo

Středočeská kriminálka rozprášila vietnamský gang výrobců pervitinu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Středočeští kriminalisté realizovali případ vietnamského gangu, který napříč Středočeským krajem vyráběl ve velkém pervitin a začínal také s pěstováním marihuany.

Postup byl prakticky vždy stejný. Skupina si pronajala objekt na odlehlém místě, tam několikrát vyrobila značné množství pervitinu a poté objekt urychleně vyklidila a opustila.

Na toto však v rámci jiného případu přišla v září roku 2016 policie. Kriminalisté začali skupinu sledovat a po prvních dvou objektech, do kterých již dorazili až po jejich vyklizení, rozhodli o zadržení skupiny a prohlídce dalších objektů, kde se ještě drogy vyráběly.

Na začátku roku 2017 odletěl gang do Vietnamu, odtud se pak vrátil v březnu zpět do ČR. Na konci dubna kriminalisté spustili realizaci, která zahrnovala 12 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, dále zadrželi ve spolupráci se Zásahovými jednotkami Středočeského a Jihočeského kraje celkem 5 cizinců (Vietnamců). Na další osobu, která se pravděpodobně nachází ve Vietnamu, byl vydán předběžný souhlas se zadržením.

Youtube Video
Podívat se na video

Při prohlídce jednoho bytu v Praze 10 nalezli kriminalisté 23 kilogramů pervitinu. Na Příbramsku zase odhalili v obci Dubenec pěstírnu konopí. U podezřelých byla nalezena faktura z jednoho pražského Growshopu na 350 tisíc korun. Přesně tolik stálo cizince vybavení této nové pěstírny.

Při domovní prohlídce v jednom pražském bytě nalezli kriminalisté také finanční hotovost ve výši 7 miliónů korun, a to nejen v korunách, ale také v dolarech, či eurech. Zajištěna byla čtyři vozidla BMW, Škoda Superb, VW Passat a Audi.

Vekšeré odpadní látky vypouštěli cizinci do předem vykopaných děr poblíž daných objektů. Při pátrací akci v rámci této realizace navíc kriminalisté objevili na Mělnicku další pěstírnu marihuany, která s případem nijak nesouvisela.

Kriminalisté by rádi poděkovali a vyzdvihli práci příbramského státního zastupitelství, které se na celé akci podílelo významným podílem. Za perfektní spolupráci kriminalisté děkují především dozorující státní zástupkyni.

MrK, Týdeník Policie