logo

Středočeskou policii reprezentovaly na Rallye Rejvíz prvosledové hlídky z Kladna a Příbrami

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V souladu s rozkazem policejního prezidenta byli kladenští a příbramští policisté vysláni na součinnostní cvičení prvosledových hlídek a to v rámci 21. ročníku Mezinárodního odborného metodického zaměstnání a soutěže pro posádky zdravotních záchranných služeb Rallye Rejvíz 2017.

Tito policisté od středy 24. do neděle 27. května 2017 absolvovali klání prvosledových hlídek Policie České republiky v obci Kouty nad Desnou v Jeseníkách.

Rallye Rejvíz je specifická automobilová soutěž, které se účastní posádky záchranných služeb z různých zemí. Organizátoři kladou důraz na opravdovost a autentičnost jako při zásahu v reálné situaci.

Poprvé byla do závodu přizvána i Policie České republiky a soutěže se zúčastnila stovka policistů prvosledových hlídek.

Soutěžící policisty čekala stanoviště, kde se prolínala jejich práce s úkoly pro zdravotníky. Jednalo se například o napadení a vážné poranění člena zdravotnické posádky během ošetřování pacienta a následný útok nožem na soutěžící policisty.

Rozhodčí hodnotili v těchto případech schopnost zasahujících policistů zorientovat se v krizové situaci, kdy je potřeba dostatečně rychle eliminovat nebezpečného útočníka.

nprap. Michaela Nováková, PČR