logo

Středočeští profesionální hasiči převzali pět nových cisteren na podvozku SCANIA

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 26. července 2017 v dopoledních hodinách se na stanici v Benešově uskutečnilo slavnostní předání pěti prvovýjezdových cisternových automobilových stříkaček na podvozku SCANIA.

Za Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje převzali nové vozy plk. Ing. Petr Chalupník z oddělení IZS a služeb a ředitel územního odboru Mladá Boleslav plk. Ing. Jan Hadrbolec. Na slavnostní akci poděkoval náměstek krajského ředitele pro IZS a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík oběma zmíněným příslušníkům za práci, kterou odvedli v uplynulých letech – pět nových CAS jsou jejími konkrétními výsledky.

Vozidla, která byla dodána firmou WISS, jsou osazena čerpadlem o výkonu 2000 litrů za minutu, nádrž na vodu má objem 4000 litrů a do nádrže na pěnu se vejde 240 litrů pěnidla. Cisterny jsou kompletně vybaveny a po praktickém proškolení všech strojníků a najetí předepsaného počtu testovacích kilometrů budou zařazeny do výjezdu.

Nové vozy budou dislokovány na stanicích Benešov, Kutná Hora, Slaný, Stará Boleslav a Poděbrady. Vozidla byla pořízena z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, cena jednoho byla 6 736 769 korun včetně DPH.

nprap. Petr Svoboda, HZS SČK