logo

Středočeští záchranáři vyhráli první místo v soutěž Lešť 2017

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V dvoudenní soutěži záchranářských posádek v Centru výcviku Lešť s názvem „POUČME SA Z MINULOSTI: TERORIZMUS – LEŠŤ 2017“, ve které byly simulovány různé formy teroristických útoků a hromadných postižení osob, získala již svými úspěchy známá benešovská posádka v kategorii posádek rychlé lékařské pomoci zlato. Tato posádka ve složení lékař Pavol Kačenga, záchranář Adam Svoboda a řidič Rudolf Kotek se pravidelně umisťuje na nejvyšších příčkách podobných závodů (např. Záchrana 2014, Záchrana 2015,…)

V soutěži se jednotlivé posádky utkaly v kategoriích profesionálních záchranářů, příslušníků Červeného kříže, mediků či hasičů a vojáků. Simulované situace reflektovaly aktuální teroristické události ve světě, které ani v Evropě nejsou v posledních letech výjimečné. Prvním námětem byl sekundární teroristický útok na městskou tržnici, kdy se příslušníkům slovenské armády nejdříve podařilo zneškodnit osamělého střelce, ale vzápětí, zatímco záchranáři začali třídit a transportovat zraněné, přišel druhý útok. Profesionalitu záchranářů také prověřily i takové situace, jako je srážka vlakové soupravy s autobusem nebo střelba během oslavy ve veřejném podniku.

„Velmi si cením výborných výkonů a opakovaných výsledků našich záchranářů. Ostatně tento výsledek opět potvrzuje, jak kvalitní máme záchranáře a jak jsou připraveni a vyškoleni na prakticky jakoukoliv situaci,“ řekl ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

ZZS SČK