logo

Střekovští policisté v době volna zachránili život mladíkovi, stali se tak dalšími Gentlemany silnic

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý se do galerie „Gentlemanů silnic“, projektu České pojišťovny a Policie ČR, zařadili dva policisté, kteří v červenci loňského roku v době mimo službu zachránili život třiadvacetiletého mladíka, který havaroval na čtyřkolce.

Policisté prap. Krňanský Tomáš a npor. Bc. Jindra Jaroslav z Obvodního oddělení Střekov v Ústí nad Labem jsou v současné době 137. a 138. gentlemanem silnic v České republice.

K nehodě čtyřkolky došlo 21.7.2017 ve večerních hodinách na jezeře Milada. Třiadvacetiletý řidič se na komunikaci kolem jezera Milada bez jakéhokoliv respektování dopravních značek „Zákazu vjezdu“ proháněl na čtyřkolce a ke všemu bez helmy. V mnoha případech i ohrozil kolemjdoucí lidi.

Jeho jízda se mu ovšem nevyplatila, havaroval a ze čtyřkolky spadnul do dva metry hlubokého příkopu a rákosí. K jeho smůle nebo spíš štěstí vše viděli dva policisté z obvodního oddělení Střekov, kteří měli volno a byli si zde zaběhat. K řidiči hned běželi, opatrně ho vytáhli z 40 centimetrů hlubokého bláta a rákosí na cestu a vzhledem k tomu, že nereagoval na podněty, tak mu poskytli první pomoc a zavolali záchrannou službu. Ve chvíli, kdy se probral, tak chtěl z místa utéct, čemuž mu jeden z policistů zabránil. Druhý běžel k nejbližší křižovatce navigovat zdravotnickou záchrannou službu.

Policisté následně v evidencích zjistili, že tento řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a při provedené dechové zkoušce ještě ke všemu nadýchal přes 1,5 promile. Čtyřkolku policisté zajistili. V tuto chvíli je podezřelý z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 3 let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Veronika Hyšplerová, Policie ČR