logo

Střelbu v Nebušicích vyšetřuje policie pro podezření z trestných činů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V současné době byl případ překvalifikován na podezření z trestných činů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví.

Původní zpráva:
Ve čtvrtek chvíli před jednou hodinou odpoledne přijali operátoři linky tísňového volání 158 oznámení, podle kterého měl neznámý muž zastřelit psa v jedné z ulic v Nebušicích v Praze 6.

Na místo tak okamžitě vyrazili policisté hlídkové služby, pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky, aby celou věc prověřili. Oznámení se posléze ukázalo jako pravdivé s tím, že muž měl psa, kterého zasáhl, odnést do jednoho z domů v kolonii. Hlídky péjáků a hlídkařů kolem objektu zajistily potřebný perimetr, aby nebyli ohroženi ostatní občané obce. Následně na místo dorazila i pražská zásahová jednotka, které provedla násilný vstup do obydlí, kde podezřelého muže zadržela.

Po provedeném zásahu byli z místa události nakonec odvezeni k ošetření dva psi ,kdy jeden z nich měl vážná zranění.

Nezraněný podezřelý muž byl odvezen do nemocnice, kde bude zjišťován jeho psychický stav. Až to okolnosti dovolí, bude předveden na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

Podle prvotních informací měli psi vběhnout na pozemek zahrady, jehož majiteli se to zřejmě nelíbilo, a proto po nich vystřelil.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Jedním z těchto úkonů bude i domovní prohlídka. Již ve čtvrtek policisté na místě zajistili dvě dlouhé střelné zbraně.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR