logo

Střelec na jihu Moravy bez varování zastřelil místostarostu obce, který chtěl společně s policisty řešit sousedské spory

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek ráno došlo v Dražůvkách při standardním policejním úkonu ke střelbě. Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň.

Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta.Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl.

Do obce se sjely další policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu monitoroval vrtulník..

Po vstupu do objektu policisté našli podezřelého již bez známek života.

Kriminalisté stále pracují na ohledání místa činu. Do této chvíle se našly dvě střelné zbraně (dlouhá i krátká). Vše dosud nasvědčuje tomu, že v případu půjde o vraždu a následnou sebevraždu. Na místě stále působí i policejní krizoví interventi.

Z dosavadního šetření vyplývá, že podezřelý vystřelil bez jakékoliv výstrahy pravděpodobně přes zavřené okno. Policisté pod krycí palbou přemístili zraněného do bezpečného prostoru, poskytli mu první pomoc a přivolali záchranáře. Ani ti už bohužel zraněnému nemohli pomoci.

mjr. Pavel Šváb, Policie ČR