logo

Střet dvou vozů u Chlumu na Českolipsku si vyžádal lidský život

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý kolem 9. hodiny projížděla řidička osobního vozidla značky Ford ve směru od České Lípy na Dubou, kde v křižovatce u odbočky na Chlum započala odbočovat vlevo.

Při tomto manévru se ze zatím nezjištěných důvodů čelně střetla s protijedoucím osobním vozidlem značky Renault. Následky jsou tragické.

Při střetu utrpěl smrtelné zranění pasažér ze zadního sedadla renaultu a ve stejném vozidle se ještě těžce zranila spolujezdkyně ze sedadla vedle řidiče. Tu z místa nehody transportoval do nemocničního zařízení vrtulník.

Sanitní vozy zdravotnické záchranné služby převezly do českolipské nemocnice na ošetření oba řidiče osobních vozidel.

K objasnění příčiny a následného průběhu tragického střetu vozidel přizval vyšetřovatel ke spolupráci soudního znalce z oboru dopravy. V důsledku nehody je silnice zcela uzavřená a tato uzávěrka potrvá nejméně do 13. hodiny. Řidičům doporučujeme objízdnou trasu přes Doksy.

Tisková zpráva HZS Libereckého kraje:
Několikahodinové uzavření komunikace I/9 si vyžádala tragická dopravní nehoda, při které se u obce Chlum střetly dva osobní automobily. Na místo byli vysláni v 09:06 hodin profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolná jednotka z Dubé. V době příjezdu hasičů byly oba vozy mimo komunikaci.

Uvnitř vozidel se nacházeli čtyři zranění lidé. Jeden účastník nehody bohužel vážným zraněním na místě podlehl. Jedna žena byla vrtulníkem LZS transportována do nemocničního zařízení a další dvě osoby předali hasiči záchranářům ZZS k ošetření. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Společně se správcem komunikace uklidili vozovku od střepů a plastových částí. Před půl dvanáctou byla komunikace opět zprůjezdněna a hasiči se vrátili na základny.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR + por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., HZS LK