logo

Střet Fiatu s vlakem na přejezdu u Senic na Hané se obešel bez zranění

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu ve 14:50 hodin jsme přijali oznámení, že na železničním přejezdu mezi obcemi Odrlice a Dubčany došlo ke střetu osobního vlaku s osobním vozidlem. Po střetu s vlakem zůstal řidič ve vozidle zaklíněn. Po jeho vyproštění, o které se postarali hasiči, se ukázalo, že naštěstí vyvázl bez zranění.

Ve vlaku cestovalo 7 osob, které byly z místa nehody přepraveny náhradní autobusovou dopravou. Jak řidič, tak strojvedoucí se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu.

Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 40 000 Kč, na vlaku na 20 000 Kč. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, policisté na místě nadále prověřují.

Tisková zpráva HZS OLK:
Ve středu 2. ledna 2019 byla v 14:54 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje železniční dopravní nehoda na železničním přejezdu mezi obcemi Odrlice a Dubčany u Senice na Hané.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Litovle, hasiči Správy železniční dopravní cesty z Přerova a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané a Náměště na Hané.

Hasiči po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo se na železničním přejezdu střetlo s osobním vlakem, ve kterém cestovalo pět osob. Řidič osobního vozidla zůstal uvnitř vozu uvězněn, byl však nezraněn. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru, pomohli řidiči dostat se z vozidla ven a asistovali při přestupu cestujících z vlaku do náhradního autobusu.

Poté, co na místo přijela jednotka hasičů SŽDC, předali jí hasiči místo události a postupně se všechny jednotky vracely zpět na své základny.

Por. Mgr. Jiřina Vybíhalová , Policie ČR + por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, HZS OK