logo

Střet nákladního a osobního vozu uzavřel silnici I/20 u Selibova

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek v 17:25 hod. přijal operační důstojník Integrovaného operační střediska Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě s čelním střetem na silnici I/20 u obce Selibov na Písecku. Na místo okamžitě vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému, kde zjistili, že osobní vozidlo a nákladní vozidlo jsou mimo komunikaci, ale pro rozsypané části obou vozidel, je neprůjezdný hlavní silniční tah z Písku na Vodňany.

V osobním vozidle tovární značky Kia Carens byl zaklíněn jeho řidič, proto ho museli hasiči vystříhat pomocí hydraulické techniky a po vyproštění předali do péče zdravotníků. Ti již měli na místě vrtulník Letecké zdravotnické služby, kdy těžce zraněného muže transportovali do nemocnice.

Dopravní policisté Územního odboru Písek provedeným šetřením zjistili, že řidič (roč. 1969) uvedeného osobního vozidla ,jel ve směru Písek – České Budějovice, kde v katastru obce Selibov z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde levobočně havaroval do protijedoucího nákladního vozidla tovární značky Mercedes Benz. Po nárazu obě vozidla skončila v silničním příkopu a travnaté ploše u velmi frekventované komunikace.

Uvedená silnice byla nejméně do 21:00 hod. uzavřena pro veškerý provoz, další policisté odkláněli všech vozidel na Týn nad Vltavou.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR