logo

Střet Peugeotu s dodávkou nepřežila na Vysočině spolujezdkyně z osobního vozu

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí deset minut před půl devátou přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Střítež a Dobronín. Došlo zde ke střetu dvou vozidel.

Osmnáctiletá řidička osobního vozidla Peugeot jela po silnici ve směru od Dobronína na Střítež. Zřejmě dostala s vozidlem smyk a vyjela do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím dodávkovým vozidlem VW Transporter. Řidička utrpěla těžké zranění a byla transportována do jihlavské nemocnice. Její dvacetiletá spolujezdkyně na následky těžkých poranění na místě nehody zemřela.

Na místo byly vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava. Kriminalisté místo nehody i havarovaná vozidla ohledali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření.

Silnice v našem kraji jsou dnes od rána sjízdné pouze se zvýšenou opatrností, jsou namrzlé a kluzké, proto vyzýváme všechny řidiče, aby stavu silnic přizpůsobili rychlost svého vozidla. Od rána jsme museli řešit již několik dopravních nehod. Jejich přesný počet zašlu v průběhu dne.

mjr. JUDr. Dana Čírtková , Policie ČR