logo

Střet s vlakem na přejezdu v České Lípě nepřežil řidič Citroenu

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu se kolem 10.30 v lokalitě Pod Holým vrchem v České Lípě střetlo v kolejišti na železničním přejezdu dodávkové vozidlo tovární značky Citroen Berlingo s vlakovou soupravou.

Zda bylo signalizační zvukové a světelné zařízení tohoto přejezdu bez závor před nešťastnou událostí v činnosti, v tuto chvíli nevíme a budeme to zjišťovat ve spolupráci s Drážní inspekcí.

Příčinu a okolnosti střetu, při kterém utrpěl smrtelné zranění 53letý řidič citroenu, nyní objasňuje služba kriminální policie a vyšetřování.

Zemřelý muž cestoval ve vozidle sám. Ve vlakové soupravě se v důsledku nehody nikdo nezranil.

Zpráva HZS Libereckého kraje:
Dne 5.12.2018 krátce po půl jedenácté došlo v České Lípě k tragické srážce osobního automobilu s vlakem. Železniční nehoda se stala na rychlíkové trati č. 081 na přejezdu Pod Holým vrchem. Poplach vyhlásilo operační středisko jednotkám HZS ze stanice Česká Lípa, dobrovolným hasičům z České Lípy a dále HZS SŽDC stanice Liberec.

Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že automobil se nachází mimo trať a uvnitř je jedna zaklíněná osoba. Jednotky na místě zásahu provedly protipožární opatření a pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí dostaly během několika minut osobu ven z vozu. Bohužel lékař na místě konstatoval smrt.

Hasiči spolu se záchranáři provedli kontrolu zdravotního stavu 30 cestujících v osobním vlaku. Nikdo další nebyl zraněn. Omezení provozu na trati 081 potrvá do vyšetření tragické nehody drážní inspekcí a Policií ČR.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR + por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., HZS LK