logo

Štval ho otec přítelkyně, zapálil mu proto auto i dům

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osobní spory s otcem své přítelkyně dost svérázným způsobem řešil dvaatřicetiletý muž. Kriminalisté z Komárova v těchto dnech objasnili dva případy úmyslně založených požárů. Nejprve se podezřelý v únoru ve večerních hodinách pokusil zapálit osobní vozidlo zaparkované v Bystrci, jehož majitelem je právě zmíněný otec jeho partnerky. Do hrdla nádrže vložil kus látky, kterou zapálil. Požár poškodil vnitřní plastovou část a pak se naštěstí samovolně uhasil. Škoda na vozidle je osm tisíc korun.

O týden později mladý muž hodil na vchodové dveře rodinného domu v Chrlicích skleněnou láhev naplněnou benzínem se zapáleným knotem. Došlo k zahoření prostoru u dveří a částečně i vnitřního vybavení předsíně. Majitel se v uvedené době v domě nacházel a požár stihl sám uhasit. Škoda v tomto případě je necelých sedm tisíc korun.

Policisté operativním šetřením zjistili, kdo by za těmito skutky mohl stát. Podezřelý se ke svému jednání doznal. Budoucímu tchánovi se prý chtěl pomstít, za to, že k němu měl stále nějaké výhrady. Policejní komisař muže obvinil z trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. Vzhledem k tomu, že měl nastoupit do vězení již v říjnu loňského roku za jinou trestnou činnost, čelí ještě obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladý muž je již za mřížemi a hrozí mu až osmiletý pobyt ve vězení.

por. Andrea Cejnková, PČR