logo

Šumava hostila policejní Mistrovství ČR v běhu na lyžích

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krásná Šumava hostila od neděle 5. února 2017 další policejní mistrovství ČR v běhu na lyžích, tentokrát si sportovci užili tratě v lyžařském areálu Vimperk – Vodník. Jihočeský kraj tak v pořádání mistrovství navázal na minulé úspěšné ročníky a na start se postavilo padesát mužů a čtrnáct žen. Boje o mistrovské tituly se zúčastnili sportovci, kteří uspěli v krajských kvalifikacích a přijeli si změřit síly s kolegy z útvarů z celé republiky.

Na organizaci sportovního podniku se podíleli: Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy, Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovní svaz policistů a hasičů, z.s., Sportovní klub policie České Budějovice a Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra.

Pořadatelé v čele s technickým ředitelem mistrovství kpt. Mgr. Martinem Kukačkou připravili pro závodníky tratě, kde nechyběly rychlé sjezdy i náročná stoupání.

Bezchybné zázemí a servis zajistil všem účastníkům mistrovství Wellness a sport hotel Šumava nedaleko Kašperských hor. Díky kvalitním službám mohli závodníci nastupovat do závodů vždy pni sil, dobré nálady a s chutí zabojovat o přední příčky.

Sportovci prověřili svou připravenost v kombinovaném závodě, první den se jelo klasickou technikou, druhý den volnou technikou a poslední den také ve štafetách, které byly „perličkou“ celého mistrovství.

Týmová atmosféra, nasazení sportovců, obětavost organizátorů a skvělý servis hotelových služeb, to vše dohromady udělalo z letošního mistrovství další vydařený sportovní podnik.

Gratulujeme vítězům, kteří předvedli skvělé výkony, ale oceňujeme i všechny další účastníky, kteří se při závodech vydali ze svých sil a snažili se držet krok s těmi nejlepšími. Ocenění přebírali vítězové z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje plk. Mgr. Bc. Luďka Procházky.

Vítěze jednotlivých kategorií představuje následující přehled:
Muži I kombinovaný závod
1. Kyncl Tomáš, KŘP Vysočina
2. Kocián Pavel, KŘP Libereckého kraje
3. Hrdina Pavel, KŘP Královéhradeckého kraje

Muži II kombinovaný závod
1. Bačo Radomír, Ředitelství služby cizinecké policie
2. Veber Josef, KŘP hlavního města Prahy
3. Sikora René, KŘP Moravskoslezského kraje

Muži III kombinovaný závod
1. Karlík František, KŘP Ústeckého kraje
2. Materna Jan, KŘP hlavního města Prahy
3. Hadrava Jiří, KŘP Karlovarského kraje

Ženy I kombinovaný závod
1. Hamanová Lucie, KŘP Královéhradeckého kraje
2. Tučková Dagmar, KŘP hlavního města Prahy
3. Hošicová Petra, KŘP Libereckého kraje

Ženy II kombinovaný závod
1. Hloušková Marcela, KŘP Olomouckého kraje
2. Randáková Růžena
3. Hulínová Kateřina, KŘP hlavního města Prahy

Smíšená štafeta
1. KŘP Královéhradeckého kraje
2. KŘP hlavního města Prahy
3. KŘP Libereckého kraje

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, PČR