logo

Superb v Liberci narazil do projíždějícího vlaku

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí v podvečer se v ulici Doubská poblíž bývalého obchodního domu Baumax stala dopravní nehoda, při níž došlo ke střetu Škody Superb a vlaku.

V pondělí 8. února 2016 krátce po půl páté odpoledne řešili dopravní policisté nehodu, která se stala v Liberci, na železničním přejezdu poblíž bývalého obchodního domu Baumax v ulici Doubská. Řidič osobního vozidla Škoda Superb jel ve směru od centra k ulici České Mládeže, kdy při vjíždění na železniční přejezd bez závor zřejmě přehlédl, že je v činnosti signalizační zařízení, na kterém blikala výstražná světla červené barvy a zároveň bylo v činnosti i výstražné zvukové zařízení.

Řidič vjel na přejezd v době, kdy z pravé strany přijížděl osobní motorový vlak na trase Liberec – Polsko. Řidič Superbu tak narazil přední částí vozidla do levého boku vlaku. Nehoda si naštěstí navyžádala žádné zranění a vznikla při ní pouze hmotná škoda na vozidle a vlaku v předběžné výši 110 tisíc korun. Alkohol vyloučili policisté u obou řidičů provedenými orientačními dechovými zkouškami přístrojem Dräger.

Nehodou se nadále zabývají policisté z Dopravního inspektorátu policie Liberec.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, PČR