logo

Táborští kriminalisté ztotožnili vandaly z fotbalového stadionu, jejich kolegové z Českých Budějovic pak dál řeší vandalismus fanoušků ve vlaku

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V závěru uplynulého týdne zahájili táborští kriminalisté trestní stíhání pěti mladých mužů. Na základě rozsáhlého šetření zjištěných skutečností, výslechů svědků a vyhodnocení zajištěného důkazního materiálu, zejména pak videozáznamů, ustanovili jejich totožnost a obvinili je ze spáchání hned dvou trestných činů, a to přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.

Viní je z toho, že dne 23. září 2018 na fotbalovém stadionu v Kvapilově ulici v Táboře, v průběhu utkání mezi celky FC MAS Táborsko a SK Dynamo České Budějovice, úmyslně poškodili oplocení zóny, určené pro fanoušky hostujícího týmu. Způsobená hmotná škoda je odhadována v řádu desítek tisíců korun.

Mladé muže čeká soud. Vedle zákazu vstupu na fotbalová utkání jsou ohroženi tresty odnětí svobody na dobu až dvou let. Jednomu z nich, který se uvedeného jednání dopustil opakovaně a byl za něj v posledních třech letech již odsouzen a potrestán, hrozí trest odnětí svobody na dobu až tří let.

V souvislosti s tímto fotbalovým zápasem pak další skutek šetří i českobudějovičtí policisté. Fotbaloví fanoušci, odjíždějící z uvedeného utkání, poškodili zařízení osobního vlaku. Souhrnná hmotná škoda byla odhadnuta na bezmála 9 000 korun.

Policisté tímto důsledným přístupem jasně vzkazují, že ten, kdo se místo sportovního fandění dopouští trestné činnosti, se bude za své jednání zodpovídat.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR