logo

Tachovští kriminalisté zadrželi čtyři dealery drog

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tachovským kriminalistům se podařilo na základě provedeného šetření, zajišťování důkazního materiálu a v neposlední řadě i na základě svědeckých výpovědí objasnit další případ drogové trestné činnosti na našem okrese, konkrétně na Stříbrsku.

Minulý týden, konkrétně 10. srpna, tak mohl policejní komisař sdělit obvinění ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy čtyřem dealerům, ty zadrželi kriminalisté na několika místech tachovského okresu. Jednalo se o dvě ženy ve věku 37 a 26 let a dva muže ve věku 32 a 30 let.

Kriminalisté zjistili, že mladší z mužů nejméně od počátku letošního roku distribuoval marihuanu a pervitin na různých místech tachovského okresu, avšak zejména však v jedné obci na Stříbrsku, dvanácti ustanoveným odběratelům a minimálně dalším třem dosud neustanoveným osobám. Pervitin si opatřoval mimo jiné i od dvou ze zadržených – od 37leté ženy a 32letého muže. V době svého zadržení u sebe přechovával 3 plastové obaly s bílou krystalickou látkou o celkové hmotnosti 2 gramy (včetně obalu), která při provedeném testu reagovala na metamfetamin, a obálku s obsahem suchého rostlinného materiálu o celkové hmotnosti 186 g (včetně obalu), který při testu reagoval na marihuanu.

Nejstarší ze zadržených – 37letá žena – si pervitin za účelem jeho další distribuce opatřovala mimo jiné od zadržených 26leté ženy a 32letého muže. Pervitin a marihuanu pak dál prodávala minimálně od března loňského roku nejméně šesti osobám na různých místech tachovského okresu, nejvíce však v obci na Stříbrsku, stejně jako mladší z mužů.

V době svého zadržení měla u sebe jeden plastový obal s krystalickou látkou o celkové hmotnosti 1 gram (včetně obalu), která při provedeném testu vykazovala metamfetamin.

Kriminalisté dále zjistili, že 32letý zadržený muž s 26letou zadrženou společně organizovaně distribuovali pervitin nejčastěji v místě jejich bydliště v Kladrubech. Žena jej prodávala minimálně od počátku ledna letošního roku nejméně čtyřem osobám. Zadržený muž drogu prodával minimálně od srpna 2014 nejméně osmi osobám, distribuoval ji i v místě svého zaměstnání. Tato dvojice prodávala drogy i zbylým dvěma zadrženým, kteří ji distribuovali dál. V době zadržení měl u sebe dva plastové sáčky s obsahem bílé krystalické látky o celkovém obsahu 4 gramy (včetně obalu), která při testech reagovala na metamfetamin.

Policisté při domovních prohlídkách a prohlídkách dvou vozidel, která byla k trestné činnosti používána, nalezli a zajistili kromě marihuany a pervitinu také drtičku na marihuanu, plastové lžičky, digitální váhu, několik plastových použitých i prázdných sáčků na přepravu drog, několik mobilních telefonů, finanční hotovost přes 3 800 korun a stravenky v hodnotě 3 000 korun.

Třem obviněným za drogovou trestnou činnost v případě jejich odsouzení hrozí mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, čtvrté obviněné – 26leté ženě, hrozí trestní sazba vyšší, konkrétně trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. Kriminalisté totiž zjistili, že byla za takový trestný čin v posledních třech letech odsouzena. Policejní komisař proto v jejím případě dával podnět k návrhu na její vzetí do vazby. Ten však soud neakceptoval, a tak jsou všichni trestně stíhaní na svobodě.

por. Bc. Dagmar Jiroušková, PČR