logo

Taxi tým MP Praha zadržel taxikáře, který měl u sebe padělanou veřejnou listinu, potřebnou k provozování živnosti

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek v noci zadrželi strážníci ze specializované skupiny Taxi řidiče, který nabízel své služby v centru metropole bez taxametru a všech potřebných dokladů. Navíc bylo zjištěno, že jeden z předložených dokumentů je padělán. Strážníci předali muže policistům.

V rámci běžné hlídkové činnosti zaměřené především na kontrolu řidičů taxislužby si ve čtvrtek večer všimli strážníci městské policie černého vozidla označeného rozsvícenou střešní svítilnou a nápisy TAXI na přední i zadní straně vozidla, které se rozhodli zkontrolovat. Vozidlo zastavili v ulici Ke Štvanici a řidiče vyzvali k předložení všech potřebných dokladů k výkonu i provozu taxislužby. K chybějícím dokladům a taxametru, který neměl umístěný ve vozidle, uvedl, že si je zapomněl doma. Při předložení „Osvědčení o složených zkouškách z místopisu, pojala hlídka městské policie podezření, že se jedná o padělek.

Dokument se lišil od standardního dokladu jak provedením, tak způsobem tisku, ale také neúplnými podpisy a absencí razítka. Kontrolou databáze se jejich podezření potvrdilo. Zkoušky z místopisu čtyřiatřicetiletý muž nikdy v Praze neskládal. Navíc datum „úspěšného složení zkoušky“ připadalo na sobotu.

Protože je doklad výslovně označen jako veřejné listina, strážníci muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali přivolané hlídce Policie ČR. Oznámení o přestupku týkajícího se neplatného výpisu z evidence vozidel taxislužby včetně odňatých věcí – svítilny – předali strážníci příslušnému správnímu orgánu.

Irena Seifertová, MP Praha