logo

Taxikář uzamkl klientku v autě, chtěl si tak vymoct vysokou cenu za přepravu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další případ nepoctivého řidiče taxislužby řešili pražští strážníci ze skupiny TAXI. Pár turistů se svezl z Rytířské ulice ke svému hotelu u Jiráskova náměstí. Taxikář za cestu dlouhou necelé dva kilometry požadoval 2000 korun.

Protože dvojice u sebe neměla tak vysokou hotovost, poslal muže pro peníze do hotelu a ženu nechal uzamčenou ve voze. Zaměstnanci hotelu ženě pomohli a oznámili toto jednání na linku 156. Řidiče se podařilo pražskými strážníky předat Policii ČR.

V sobotu ve večerních hodinách recepční hotelu nedaleko Jiráskova náměstí oznámil na linku 156, že řidič vozidla taxislužby, který přivezl z Rytířské ulice jejich hosty, po nich požadoval cenu za přepravu ve výši 2000 korun. Na místo se dostavila hlídka strážníků a druhá hlídka městských policistů jela pátrat podle popisu po daném vozidle taxi, které od hotelu už odjelo.

Bylo zjištěno, že řidič taxi skutečně požadoval zaplatit za jízdu 1920 korun, což se klientům nezdálo, jelikož nebyl zapnutý taxametr. Doptávali se, jak k tomu za tak krátkou jízdu dospěl. Měl jim ukázat „ceník“, dle kterého si částku naúčtoval. Pár turistů u sebe tolik peněz v hotovosti neměl, chtěli pro ně dojít do hotelového pokoje. Taxikář odvětil, že do hotelu půjde pouze muž a ženu ponechal uzamčenou v autě. Recepční hotelu si tohoto jednání všiml a začal ho řešit. Řidič taxi nakonec částku snížil na 800 korun a pustil ženu z vozu.

Recepční trval dále na svém, že i tak se jedná o předraženou částku. Řidiči zaplatil 300 korun, ten však bankovky přetrhl, hodil na zem a začal mu vyhrožovat, že se do toho neměl plést, že si ho najde a bude umírat bolestivě a pomalu. Z místa pak odjel. Na základě spolupráce od svědků celé události, se strážníkům podařilo řidiče taxi i s vozidlem dohledat v ulici Rytířská. Celá věc pak byla předána Policii České republiky.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha