logo

Taxikáři v Praze znovu protestovali, ze Strahova vyrazili na Smetanovo nábřeží

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

16:00
Nedlouho po půl čtvrté odpoledne vyrazili taxikáři do centra metropole. Pro svůj dnešní protest si vybrali pravobřežní komunikace, konkrétně ulici Křižovnickou, Smetanovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Rašínovo nábřeží a další přilehlé komunikace. Zda taxikáři zamíří ještě do dalších jiných lokalit je zatím otázkou. Pražští policisté celou situaci monitorují a jsou připraveni ji, při jakýchkoli mimořádnostech, řešit. O dalším vývoji celé situace budeme i nadále informovat.

17:15
V tuto chvíli jsou pravobřežní komunikace téměř neprůjezdné. Proto prosíme řidiče, kteří nemusí bezpodmínečně do úzkého centra metropole, aby k jízdě za svým cílem využili jiných komunikací. Ostatní, kteří do centra z jakéhokoli důvodu prostě musí prosíme, aby využili městskou hromadnou dopravu, jejíž průjezd v rámci možností policisté preferují.

18:30
Organizátoři na začátku svého protestu avizovali, že dopravu v hlavním městě chtějí blokovat do osmnácti hodin. Nyní vše nasvědčuje tomu, že tento plán dodrželi. Provoz se v úzkém centru metropole vrací do normálu, což pro níže vyjmenované komunikace znamená, že kolony jsou na těchto místech o poznání kratší. To je ale pro podvečerní provoz na těchto komunikacích běžný jev. V rámci opatření policisté zadokumentovali protiprávní jednání několika řidičů vozidel TAXI. Tyto podklady zašlou policisté k dalšímu využití příslušnému správnímu úřadu.

19:00
S ohledem na současnou situaci ukončila pražská policie v tuto chvíli bezpečnostní opatření prováděné v souvislosti s protestní akcí řidičů vozidel TAXI.

Policie ČR