logo

Téměř 70 lidí ocenilo vedení Policejního prezidia medailí služby pořádkové policie

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 1. března 2017 v 10 hodin proběhl v prostorách Českého muzea hudby (od roku 1850 do roku 1948 četnická kasárna) již 4. významný den služby pořádkové policie.

V rámci slavnostního aktu bezmála sedmdesát oceněných obdrželo od policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, prvního náměstka policejního prezidenta brig. gen. Martina Vondráška a ředitele služby pořádkové policie plk. Martina Hrinka medaili služby pořádkové policie.

„Pořádková policie je základním pilířem, který nejenže zajišťuje vnitřní bezpečnost státu, ale nejčastěji také přichází do styku s veřejností a tím se výrazně podílí na vytváření dobrého jména policie. Dnes jsme ocenili policisty z řad služby pořádkové policie, kterým patří velké poděkování za jejich profesionální přístup k práci. Ani v tento významný den ale nesmíme zapomínat, že bez vzájemné spolupráce s ostatními službami by policie nemohla fungovat,“ uvedl genmjr. Tomáš Tuhý na slavnostním ceremoniálu.

Za účasti velkého množství hostů, nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, policejní duchovní požehnal praporu Policie České republiky a pronesl modlitbu.

Mezi oceněnými jsou například:
prap. Václav Ouška, který v říjnu loňského roku získal prvenství na mistrovství světa německých ovčáků v německém Meppenu. Odborné soutěže se účastnil již potřetí, a to roce 2013 v USA a v roce 2014 ve Francii. Na tomto mistrovství prokazoval dovednost se svým psem v obraně, poslušnosti a tzv. stopování. Od roku 2015 pracuje jako policejní kynolog v Jižních Čechách.

pplk. Mgr. Marek Pražák, který působí v zahraničí a významnou měrou přispěl k šíření dobré praxe Policie ČR na Ukrajině. V rámci mezinárodních jednání a za spolupráce Ministerstva vnitra ČR se dlouhodobě podílel na výcviku ukrajinských policistů s dalšími našimi specialisty z antikonfliktních týmů.

Dalšími oceněnými je také osm policistů zařazených na Krajském ředitelství policie hlavního města Prahy, kteří se v loňském roce účastnili mezinárodního cvičení Railex 2016 ve Francii, kde svým plně profesionálním přístupem přispěli k budování dobrého jména Policie České republiky.

Mezi oceněnými je i ředitelka Státní plavební správy Mgr. Klára Němcová a jeden ze zahraničních partnerů polské policie.

V rámci slavnostního aktu ředitel služby pořádkové policie plk. Martin Hrinko pronesl několik slov také k hostům a oceněným policistům (viz příloha tiskové zprávy) a poděkoval všem oceněným: „Tímto Vám všem děkuji za Vaši dosavadní poctivou práci, které si velmi vážím a všem oceněným srdečně blahopřeji.“

Na závěr bychom velmi rádi také poděkovali všem partnerům, kteří nám pomohli a nemalou měrou přispěli k uspořádání 4. významného dne služby pořádkové policie a věříme, že se i v příštím roce s námi budou podílet na uspořádání dalšího ročníku tohoto významného dne.

kpt. Bc. Eva Kropáčová, PČR