logo

Terčem vandalů se v Kladně stávají sdílená elektrokola, jedno někdo hodil z mostu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během dne 25. června 2018 přijali policisté Obvodního oddělení Kladno – město dvě oznámení, která se týkala poškození elektrokol.

Jeden bicykl byl nalezen v pondělí 25. června 2018 náhodným kolemjdoucím v Sítenském údolí v Kladně, kdy je zjevné, že kolo bylo hozeno z mostu. Bližším ohledáním bylo zjištěno, že navíc neznámý pachatel přestřihl brzdová lanka. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 5.000,- Kč.

Další poškození elektrokola bylo nahlášeno ze strany Magistrátu města Kladna, kdy v noci 25. června 2018 neznámý pachatel vhodil toto kolo do kročehlavského rybníka v Kladně v Dlouhé ulici. Škoda byla tentokrát vyčíslena na 40.000,- Kč.

Oba případy jsou prošetřovány jako přečin poškození cizí věci a pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Aby se podařilo výtečníky zjistit a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí nálezu elektrokol podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR