logo

Test odolnosti na Kokořínsku ovládli policisté z SPJ Moravskoslezského kraje, v ženské kategorii dominovaly policistky z Kolína

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ranních hodinách dne 22. června 2017 se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2017 na Územním odboru policie Mělník, kde vedení mělnické policie a města Mělník zahájilo tento náročný závod. Starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko popřáli všem mnoho úspěchů v soutěži.

Letos se akce zúčastnilo 19 družstev mužů a 8 družstev žen. Na startu se sešli nejen reprezentanti policie z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i například z krajského ředitelství Ústeckého a Moravskoslezského, a také policisté z Prahy. Zastoupení zde měli také hasiči z Mělníka a mělnická městská policie. Svůj tým sestavil již podruhé také náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Jan Ptáček.

Startovalo se jako každoročně z Romanova u Mšena. Cíl závodu byl na parkovišti pod hradem Kokořín. Pětičlenné týmy se pohybovaly po trati dlouhé zhruba dvaadvacet kilometrů, kde na závodníky čekalo 19 stanovišť. Ženy absolvovaly poloviční trasu. Úkoly na jednotlivých úsecích byly složeny ze zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu a podobně.

Ve večerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Vzhledem k náročnosti trati, podmínkám a hlavně velmi teplému počasí byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Ženy:
1. Územní odbor P ČR Kolín
2. Územní odbor P ČR Mělník
3. Hasičský záchranný sbor ŠKODA AUTO, a.s. Mladá Boleslav

Muži:
1. Speciální pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje
2. Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Středočeského kraje
3. Hasičský záchranný sbor Mělník

Ceny třem nejlepším týmům v obou kategoriích předali náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Jan Ptáček, vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko a starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš

Velký dík soutěžících patří všem, kteří se na zajištění celého závodu intenzivně podíleli. Bez jejich nadšení by se tento závod nemohl uskutečnit.

Velké poděkování patří i partnerům, kteří pořadatelům poskytli pro nejlepší týmy věcné dary:
město Mělník
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje
Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
bar Cihelna Mělník

por. Mgr. Markéta Johnová, PČR