logo

Těžký sníh v Libereckém kraji láme stromy, na Semilsku začal hořet sypač

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Odstraňování popadaných stromů – to je nejčastější pomoc, se kterou se lidé obracejí na hasiče v Libereckém kraji.

Do horských oblastí dorazila teprve teď zima se spoustou mokrého sněhu, jehož tíhu stromy zkrátka nevydrží. V jednom kole jsou hlavně hasiči na Českolipsku. Ti jezdili ke stále se opakujícím situacím, kdy stromy buď ohrožovaly nad vozovkou řidiče, nebo už přímo přes cestu spadly.

Nejčastějším úsekem těchto události byly komunikace v okolí Nového Boru, Svoru a Cvikova. Problémy byly také kolem Liberce, Chrastavy a ve Světlé pod Ještědem.

Celkem vyjeli hasiči během úterý a noci na středu k odstranění překážek dvaapadesátkrát, z toho čtyřicetkrát na Českolipsku. Aktuální jsou i dopravní nehody, ke kterým hasiči vyjeli sedmkrát.

Na Semilsku hořel sypač
Pravděpodobně technická závada na části pohonné jednotky způsobila zahoření nákladního automobilu u obce Smrčí nedaleko Mírové pod Kozákovem.

Sypač zimní údržby prováděl odstraňování sněhové pokrývky, když krátce před šestou hodinou začal zpod kapoty stroje vzlínat kouř. Na místo byly vyslány jak jednotky hasičského záchranného sboru, tak také policejní hlídky. Během velmi krátké doby se hasičům podařilo plameny zkrotit a zlikvidovat.

Při události naštěstí nedošlo k újmě na zdraví nebo na životech. Případ si na místě převzal vyšetřovatel hasičů pro technickou závadu na vozidle. Výše škody a přesné příčiny jsou předmětem dalšího šetření.

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., HZS LK + por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR