logo

Tikající balík vyděsil zaměstnance trutnovské pošty, v balíku však byly dětské růžové hodiny

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 23. ledna v půl páté odpoledne jsme na tísňové lince 158 přijali oznámení týkající se velkého tikajícího balíku, který se nachází na jedné trutnovské poště.

Na místo okamžitě vyrazila hlídka trutnovských policistů, policisté ze skupiny dopravních nehod, policejní psovodi, hasiči a samozřejmě i záchranáři.

Policisté se po příjezdu na místo zkontaktovali s oznamovatelkou, vizuálně prohlédli poštovní zásilku a poté z budovy evakuovali tři desítky osob. Z bezpečnostních důvodů jsme společně s hasiči označili bezpečnostní zónu kolem nemovistosti policejní páskou „zákaz vstupu“.

Díky dobré spolupráci a komunikaci s pracovnicemi se přivolaným policistů do hodiny podařilo přivést na místo majitku balíku, která ho za přítomnosti policistů v půl šesté otevřela.

Příjemným překvapením pro všechny zúčastněné bylo zjištění, že balík místo nástražného výbušného systému obsahuje jen hračky a dětské růžové tikající hodiny!

Z těchto důvodů operační důstojník přivolaného pyrotechnika, který byl v té době na cestě, odvolal a místo bylo opět zpřístupněno všem. Nikdo během tohoto opatření nebyl zraněn.

nprap. Pižlová Šárka, DiS., PČR