logo

Tisková zpráva HZS SČK k nehodě autobusu a Passatu u Přehvozdí

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Oznámení o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a autobusu v katastru obce Přehvozdí v okrese Kolín přijala tísňová linka středočeských hasičů ve čtvrtek 3. ledna asi čtvrt hodiny před polednem.

Vzhledem k tomu, že už podle prvních informací zůstal v osobním vozidle zaklíněný řidič, vyslal operační důstojník k události dvě jednotky profesionálních hasičů – a to ze stanic Český Brod a Říčany.

Youtube Video
Podívat se na video

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v osobním autě se nachází vážně zraněný řidič, který je zaklíněný. Na jeho vyproštění museli hasiči nasadit dvě sady hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Zraněného muže pak předali zdravotnické záchranné službě k prvotnímu ošetření. Následně hasiči pomohli s naložením pacienta do přivolaného vrtulníku, kterým byl transportován do jedné z pražských nemocnic.

Kromě řidiče cestovaly v autobusu v době nehody dvě osoby. Jedna z nich si posléze začala stěžovat na nevolnost, proto byla odvezena na vyšetření do říčanské nemocnice. Hasiči dále zajistili místo nehody, včetně protipožárního opatření na obou vozidlech, a po zadokumentování nehody dopravní policií uklidili vozovku.

nprap. Petr Svoboda, HZS SČK