logo

Tisková zpráva HZS SČK k vážné nehodě u Poříčí nad Sázavou

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 25. dubna dvanáct minut před desátou hodinou dopoledne byla na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášena vážná dopravní nehoda ze silnice číslo 3 mezi dálnicí D1 a Benešovem poblíž Poříčí nad Sázavou.

Operační důstojník vyslal k události profesionální hasiče z Benešova a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Senohraby, která je předurčena pro zásahy u dopravních nehod. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v prostoru mimoúrovňové křižovatky se silnicí číslo 603 se střetl nákladní automobil se třemi osobními, ve kterých zůstalo uvězněno několik zraněných osob.

Youtube Video
Podívat se na video

Celkem bylo při nehodě zraněno pět osob, z toho museli hasiči tři vyprostit – jednoho řidiče zachraňovali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po předání všech zraněných posádkám zdravotnické záchranné služby asistovali při jejich ošetřování a pak i s naložením dvou účastníků nehody do vrtulníků, které s nimi zamířily do pražských nemocnic. Zbylé zraněné osoby transportovaly sanitky do nemocnice v Benešově.

Po zadokumentování nehody dopravní a kriminální policií jednotky pomohly s naložením havarovaných vozidel na odtahové služby a následně i silničářům s úklidem vozovky. Po celou dobu byla silnice v místě kolize uzavřena a policie odkláněla dopravu v obou směrech přes nadjezd mimoúrovňové křižovatky.

por. Ladislav Holomčík, HZS SČK