logo

Tisková zpráva MP Praha k incidentu s instruktorem bojových umění

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rutinní dopravní přestupek, kdy řidič nedal v centru Prahy přednost v jízdě vozidlu městské police, skončil použitím donucovacích prostředků. Údajný instruktor bojových sportů skončil s pouty na rukou. Jeho chováním se budou zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Ve středu odpoledne projížděla autohlídka z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 Spálenou ulicí. Zde strážníkům nedal přednost v jízdě řidič vozidla vyjíždějícího z Purkyňovy ulice. Když hlídka muže upozornila zatroubením na jeho jednání, řidič strážníkům začal nadávat a ukazovat vulgární gesta. Se slovy: „Co na mě troubíš, ty č****u“ odjel směrem do Ostrovní ulice.

Tam ho strážníci zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Muž vystoupil z vozidla, začal hlídce znovu nadávat a vykřikoval, že je instruktor bojových sportů. Strážníci ho znovu důrazně vyzvali k prokázání totožnosti s výstrahou, že jinak bude předveden na Policii ČR. Protože muž znovu neuposlechl, odmítl následovat strážníky na služebnu a kladl odpor, hlídka proti němu zakročila a přiložila mu služební pouta.

Na místo se následně dostavila Policie ČR, které muž poskytl součinnost a prokázal svoji totožnosti. Jeho přestupky proti veřejnému pořádku a dopravní přestupek byly Městskou policií hl. m. Prahy postoupeny příslušným správním orgánům k dalšímu opatření.

Bc. Jan Čihák, MP Praha