logo

Tisková zpráva Policie ČR k anonymnímu oznámení o nástražných výbušných systémech v Kladně

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na linku 158 bylo dnešního dne 11. září 2018 po desáté hodině přijato anonymní oznámení, že na mostech v Kladně na Sítné a v Rozdělově je uložen nástražný výbušný systém.

Z těchto důvodů policejní hlídky okamžitě uzavřely oba dva mosty a přilehlé okolí, kde nyní probíhají pátrací akce. Do policejní pátrací činnosti byla nasazena i skupina kynologie se speciálně vycvičeným služebním psem. Na místo byl přivolán i pyrotechnik. V rámci této pátrací akce policisté evakuovali celkem několik set osob bez zranění.

Kladenská policie vyzývá řidiče, aby v rámci uzávěry mostů na Sítné a v Rozdělově zvolili jinou jízdní trasu, neboť v průběhu tohoto bezpečnostního opatření je provoz na pozemních komunikacích v Rozdělově v ulicích Vítězná a ČSA a na Sítné v ulicích Cyrila Boudy a náměstí Sítná uzavřen.

Do čtrnácté hodiny byly prováděné policejní pátrací akce s negativním výsledkem. Vzhledem k rozmanitosti terénu policisté nadále pokračují v pátrací činnosti a nelze v tuto chvíli informovat o ukončení tohoto opatření (stav k 15:00).

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR