logo

Tisková zpráva Policie ČR k nehodě hasičů u Mirovic na Písecku

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 16. dubna v podvečer vyjížděli všechny složky integrovaného záchranného systému na tzv. Letovskou křižovatku, kde došlo k vážné dopravní nehodě.

Krátce před devatenáctou hodinou jel řidič s vozidlem dobrovolných hasičů na zásah k nahlášenému požáru. Jel ve směru od obce Mirovice na obec Lety. Při projíždění křižovatkou za pomoci zapnutého výstražného a zvukového zařízení vjel do prostoru křižovatky, kde došlo ke střetu s vozidlem Fiat Ducato, které jelo ve směru od Písku.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění osádky vozu Fiat, řidič by transportován leteckou záchrannou službou do českobudějovické nemocnice, zraněný spolujezdec byl převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby. Vozidlo Liaz skončilo mimo komunikaci v poli, hasiči byli převezeni k ošetření do nemocnice.

Na frekventované křižovatce byl provoz kompletně obnoven kolem půl desáté večer. Policisté v místě dopravní nehody po dobu prošetřování řídili dopravu.

Příčiny a další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 400 000 tisíc korun.

por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová, Policie ČR