logo

Tisková zpráva Policie ČR k nehodě traktoru s vlakem na Písecku

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v 13:30 hod. přijal operační důstojník Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě na železničním přejezdu v obci Smrkovice na Písecku, kde se měl střetnou traktor a vlakovou soupravou.

Na místo byly okamžitě vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy dopravní policisté Územního odboru Písek zjistili, že v uvedenou dobu jel řidič (roč. 1977) traktoru tovární značky John Deere s vlekem (kovovými bránami) z pole přílehájícím k železniční trati Ražice – Písek, kdy pravděpodobně nerespektoval světelné a zvukové zařízení a vjel na přejezd v době příjezdu motorové vlakové soupravy.

Strojvůdce se snažil zabrzdit, aby snížil rychlost k blížícímu se přejezdu, což možná zachránilo cestující od vážnějších následků. Po střetu se traktor převrátil pod trt do souběžné vodoteče a vlaková souprava vykolejila napříč kolejí. Ve vlaku cestovalo 9 cestujících, z nichž bylo 6 osob následně převezeno na ošetření do blízkých nemocnic, ostatní ošetřili na místě.

Vyprošťování traktoru a vlakové soupravy trvalo několik hodin a do současné doby je železniční spojení mezi Ražicemi a Pískem zastaveno.

Případ si převzali písečtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinů Obecné ohrožení z nedbalosti a Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR