logo

Tisková zpráva Policie ČR k převzetí nového hybridního vozu BMW i8

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 10. května v odpoledních hodinách se v showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách uskutečnilo oficiální předání vozidla BMW i8, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky bezplatně.

Nové hybridní sportovní vozidlo v policejním provedení si od vedoucí divize Jany Dvořákové slavnostně převzal ředitel služby dopravní policie plk. Tomáš Lerch.

BMW i8 je sportovním vozem budoucnosti, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru pohánějící kola zadní nápravy a elektromotor vpředu. Celkový výkon hnací soustavy činí 266 kW/362 k. Zásluhou unikátní konstrukce LifeDrive, kombinující nosnou strukturu z uhlíkových kompozitů a hliníkové pomocné rámy vpředu a vzadu, vykazuje tento unikátní plug-in hybridní automobil pohotovostní hmotnost jen 1485 kg. Díky tomu je schopen z klidu na 100 km/h zrychlit během pouhých 4,4 sekundy.

V kombinovaném evropském cyklu měření spotřeby přitom vykazuje pouhých 2,1 l/100 km, což odpovídá produkci 49 gramů CO2 na ujetý kilometr.

kpt. Eva Kropáčová, PČR