logo

Tisková zpráva Policie ČR k útoku nožem v liberecké prodejně

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajští kriminalisté vyšetřují násilný čin, kdy zatím neznámý pachatel napadl nožem muže a ženu. Žena bohužel útok nožem nepřežila, muž je s těžkým zraněním hospitalizován v Krajské nemocnici Liberec. V souvislosti s napadením policisté pátrají po dvou mužích.

V pátek, v půl desáté dopoledne, vyjížděli policisté do prodejny s potravinami ve Vratislavicích v ulici Dopravní. Uvnitř zatím neznámý pachatel napadl nožem dvě osoby, muže a ženu, a následně spolu s dalším mužem utekl.

Jako první přijela na místo hlídka policistů z Obvodního oddělení ve Vratislaviích, která poskytovala vážně zraněné ženě první předlékařskou pomoc a prováděla resuscitaci do příjezdu profesionálních zdravotníků. „Naši záchranáři si zraněnou ženu převzali od policistů, pokračovali v resuscitaci zhruba čtyřicet minut, ale bohužel zranění bylo neslučitelné se životem a lékař konstatoval smrt,“ sdělil Michael Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. „Druhého zraněného jsme ošetřili přímo na místě a s těžkým zraněním převezli na traumacentrum Krajské nemocnice v Liberci“, doplnit Georgiev.

V pohotovosti byly prvosledové hlídky, psovodi a další desítky policistů, kteří v souvislosti s násilným činem pátrali po dvou mužích. K dispozici byl popis pouze k jednomu z nich. Muž měl mít na sobě tzv. maskáčové kalhoty, tmavou bundu a na hlavě černou kapuci. Policisté rovněž prověřují dostupné kamerové záznamy, prověřují městskou hromadnou dopravu, ubytovny, spolupracují s Městskou policií Liberec.

V tuto chvíli uklidňujeme veřejnost, že v souvislosti s násilným činem, který se stal v pátek dopoledne v prodejně potravin v liberecké části Vratislavice nad Nisou, již nepátráme po dvou pachatelích.

Kriminalisté již mají v moci muže, který zatím není v pozici obviněného, ale podezřelého, a provádějí důležité procesní úkony. Současně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

Více informací budeme moci sdělit až v následujících dnech.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, Policie ČR