logo

Tisková zpráva pražské policie k pronásledování kradené Fabie

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Téměř v pravé poledne si policisté oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu všimli na ulici 5. května stříbrné Fábie. Její registrační značku prověřili v databázi kradených aut. Díky tomu zjistili, že auto bylo v průběhu dnešního dne odcizeno na Plzeňsku.

Policisté se proto rozhodli vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat. Jenže ten byl zjevně proti a před policisty začal ujíždět de centra metropole. Do pronásledování se postupně připojili i policisté oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu a pohotovostí motorizované jednotky.

Řidič před policisty ujížděl Legerovou a Wilsonovou ulicí až k jednomu z luxusních hotelů poblíž ulice Sokolovská. Tam prorazil čtyři závory tamního parkoviště a v ujíždění pokračoval až do Karlína. Zde v ulici Kaizlovy sady nezvládla vozidlo a naboural do jednoho ze zaparkovaných aut.

Nicméně ani nehoda devětadvacetiletého muže nezastavila a ten chtěl před policisty prchnout po svých do nedalekého parku. To už ale bylo poslední, co stihl. V tu chvíli totiž policisté použili takzvaně důraznější donucovací prostředky, v tomto případě několik varovných výstřelů, díky čemu se dotyčného podařilo zadržet.

Youtube Video
Podívat se na video

Následným prošetřováním policisté zjistili, že devětadvacetiletý muž jednak řídil kradené vozidlo, za volant usedl bez řidičského oprávnění a ještě navíc pod vlivem drog. Provedený test totiž prokázal přítomnost amphetaminu/metamphetaminu, tedy pravděpodobně pervitinu.

Na základě všech těchto skutečností je nyní muž podezřelý z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR