logo

Tisková zpráva pražských hasičů k masivnímu úniku plynu v centru metropole

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 5.7.2018 v 19:34 hod byl na operační středisko pražských hasičů oznámen únik plynu na křižovatce ulic Masná a Rybná.

Po příjezdu na místo, kdy bylo zjištěno, že se jedná o masivní únik z výkopu, došlo ve spolupráci s Policií ČR k uzavření několika ulic a následné evakuaci přilehlých budov. Postupně na místo přijeli hasiči z centrální, petřinské, holešovické, strašnické a smíchovské stanice a chemická služba z Petřin.

Naměřené koncentrace byly nebezpečné a proto byla na místo preventivně přivolána ZZS hl. m. Prahy s inspektorem provozu. Byl zřízen štáb velitele zásahu, místo rozděleno do 4 bojových úseků, byla vypnuta elektřina a zavolána plynová i energetická pohotovostní služba.

Youtube Video
Podívat se na video

Z objektů bylo evakuováno přibližně 500 osob, průběžně probíhalo měření koncentrací a plynová pohotovostní služba postupně uzavírala jednotlivé větve plynového potrubí. Na místo byl přistaven evakuační autobus a se zástupci MČ Prahy 1 bylo řešeno případné náhradní ubytování pro část evakuovaného obyvatelstva.

Na místě byl i ředitel pražských hasičů, brig. gen. Roman Hlinovský, zástupce Magistrátu hl. m. Prahy a Český červený kříž.

Ve 22:55 hod se podařilo plyn uzavřít, hasiči opakovaně prováděli měření koncentrací ve všech přilehlých objektech a ve 23:03 byl obnoven veškerý provoz v ul. Revoluční.

por. Mgr. Kateřina Suchánská , HZS Praha