logo

Tisková zpráva ZZS MSK k tragické nehodě traktoru na Bruntálsku

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 16. července u havárie traktoru nedaleko obce Býkov na Bruntálsku. Telefonické oznámení o události přijalo zdravotnické operační středisko patnáct minut před devátou hodinou dopoledne. Na místo vyjely dvě pozemní posádky a vzlétl vrtulník z Ostravy. První záchranáři byli na místě události do pěti minut od převzetí výzvy k výjezdu.

Při převrácení traktoru na poli došlo k zaklínění dvou mužů ve věku osmnáct let. Vyproštění obou zraněných prováděli zasahující hasiči. Po vyproštění jednoho z mužů byl zasahující lékař nucen konstatovat jeho smrt, při havárii utrpěl závažná poranění hrudníku a pánve, kterým na místě podlehl.

Druhý z mužů s přítomnými záchranáři komunikoval, při zavalení traktorem u něj došlo ke zranění v oblasti pánve a pravděpodobné bylo také zranění páteře. Před transportem provedli zasahující záchranáři imobilizaci pacienta pomocí krčního límce, pánevního pásu a páteřní desky. Zahájili podávání léků a za trvalé monitorace životních funkcí mladého muže letecky přepravili do fakultní nemocnice v Ostravě, kde jej předali na oddělení urgentního příjmu.

Ladislav Lang, ZZS MSK