logo

Tragická nehoda zablokovala silnici I/20, řidič Audi nepřežil střet s nákladním vozem

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tragická nehoda se stala 31. ledna na silnici I. třídy č. 20 v katastru obce Sedlec. Nehoda byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje minutu před půl sedmou ranní.

Z obou směrů silnice byli k nehodě vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Vodňany. Průzkum na místě události ukázal, že se jedná o střet nákladního auta s osobním vozem značky Audi. V Audi zůstal zaklíněný řidič. Jeho zranění však byla neslučitelná se životem, lékař ZZS u něj konstatoval smrt.

Hasiči pak jeho tělo ze zničeného auta vyprostili. Zároveň Audi zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Silně frekventovaná vozovka byla v místě nehody Policií ČR uzavřena, objízdnou trasu policisté stanovili přes Hlubokou nad Vltavou.

Hlavní silnici vedoucí z Českých Budějovic do Písku blokuje nejen tragická nehoda u obce Sedlec, ale také další nehody, které se následně staly v blízkosti. Do kolony stojících aut narazily další přijíždějící vozy. Vodňanští profesionální hasiči společně s Policií ČR tyto nehody postupně likvidují. Máme informaci minimálně o třech havarovaných vozech. U těchto nehod by neměl být nikdo zraněn.

Vendula Matějů, HZS JHČ