logo

Tragická událost na KŘP Libereckého kraje – V České Lípě se zastřelil policista

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prověřuje tragickou událost, při níž se smrtelně zranil policista Územního odboru Česká Lípa. Okolnosti jsou v šetření.

V pondělí, v ranních hodinách, došlo v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, k tragické události. Jeden z kolegů, zařazený na Územním odboru Česká Lípa, si svou služební zbraní způsobil smrtelné zranění, kterému na místě podlehl. Vedení krajského ředitelství poskytlo rodině policisty okamžitou psychologickou pomoc.

Veškeré okolnosti a důvody této nepříjemné a pro rodinu bolestivé události, prošetřují kontrolní orgány Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Prověřování je na samém počátku a do jeho skončení nebudeme zveřejňovat žádné bližší podrobnosti, nicméně v tuto chvíli zatím vše nasvědčuje tomu, že důvody, které policistu k tragickému činu vedly, jsou zřejmě osobního charakteru.

Vyjadřujeme upřímnou a hlubokou soustrast rodině a příbuzným policisty. Jeho dobrovolný a tragický odchod je pro Krajské ředitelství policie Libereckého kraje velkou ztrátou.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková, PČR