logo

Traktor s pluhem se u Horního Poříčí střetl s rychlíkem

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 8. února 2018 po 7 hodině ranní došlo k dopravní nehodě na plně zabezpečeném železničním přejezdu ve Střelských Hošticích, kde se střetla vlaková souprava s traktorem.

Traktorista jel po silnici III. třídy od Poříčí směrem na Střelskohoštickou Lhotu, kdy na namrzlé vozovce vjel na koleje a nemohl se rozjet. Odjet nestačil, neboť se spustila signalizace upozorňující na příjezd vlaku. Řidič stačil z traktoru včas vystoupit, ale traktor zůstal částečně v kolejišti. Rychlík jedoucí ve směru od Plzně – Č. Budějovice do traktoru narazil.

Silnice je stále uzavřena (10:00), probíhá vyšetřování. Ve vlaku, ve kterém cestovalo několik desítek osob, utrpěli dva cestující drobná poranění.

Tisková zpráva HZS Jihočeského kraje:
K nehodě operační důstojníci v 7:24 hodin vyslali profesionální jednotku ze stanice Strakonice a jednotku podnikových hasičů SŽDC České Budějovice. Když k nehodě přijeli strakoničtí profesionálové, našli traktor přibližně 500 metrů od přejezdu. Traktorista byl bez zranění. Ve vlaku cestovalo 55 osob. Zdravotníci ZZS ošetřovali dva zraněné.

Železniční trať byla okamžitě uzavřena. Hasiči pomohli cestujícím z vlaku přes koleje do náhradní autobusové dopravy. Zároveň zkontrolovali možný únik provozních kapalin. Po půl deváté strakonická jednotka zásah ukončila, velení u nehody si převzali hasiči SŽDC České Budějovice.

V 9:37 hodin pak na místo vyjel strakonický automobilový jeřáb, který havarovaný traktor vyprostí. Hasiči u nehody spolupracovali s Policií ČR.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR