logo

Tři nehody motorkářů na Příbramsku, u dvou zasahoval vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 20. dubna v pět hodin odpoledne havaroval na silnici I/4 v katastru obce Chraštice 56letý motocyklista. Muž zde najel na nezpevněnou krajnici, poté zavadil o svodidla, spadl na komunikaci a ještě narazil do kovových svodidel na levé straně vozovky. S těžkým poraněním ho vrtulník transportoval do pražské nemocnice. Hmotná škoda činila 70 tisíc korun.

O necelé dvě hodiny později na stejné komunikaci, ale v opačném směru a v katastru obce Těchařovice, zasahovala letecká záchranná služba znovu. Jednasedmdesátiletý šofér začal předjíždět jiný osobní vůz a nevšiml si, že je již předjížděn motorkou. Čtyřicetiletý motorkář utrpěl při odhození do protisměru a následném pádu mimo silnici vážné zranění. Způsobená škoda byla v tomto případě ve výši téměř čtvrt milionu korun.

Dne 22. dubna v odpoledních hodinách vběhlo zvíře pod kola projíždějícího motocyklu, a to v obci Velká Lečice. Sedmatřicetiletý muž již nedokázal střetu zabránit a následně ještě narazil do oplocení domu. Motocyklista skončil v nemocnici se zraněním lehčího charakteru a psa ošetřili na veterinární klinice. Škoda byla vyčíslena 30 tisíc korun.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS., Policie ČR