logo

Tři nehody, osm nabouraných vozidel, jeden mrtvý a čtyři zranění

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před půl sedmou hodinou ranní dnešního dne došlo na hlavním silničním tahu I/20 mezi Českými Budějovicemi a Vodňany ke třem dopravním nehodám.

Hned první z nich byla bohužel tragická. Řidič (44) osobního automobilu tovární značky Audi A3, jedoucí ve směru od Vodňan, zatím z přesně neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem tovární značky Scania. Následkem střetu utrpěl zranění, neslučitelná se životem. Řidič nákladního vozu vyvázl z kolize bez zranění, následná zkouška na přítomnost alkoholu u něj proběhla s negativním výsledkem.

Vzápětí došlo na uvedeném místě k další dopravní nehodě. Řidič vozidla tovární značky Opel Vivaro, jedoucí ve směru od Vodňan za výše uvedeným vozem značky Audi, hodlal u před ním odehrávající se nehody zastavit. Na jeho zpomalení však nedostatečně zareagovala za ním jedoucí řidička osobního automobilu tovární značky Ford Fiesta a do oplu zezadu narazila. V jejím automobilu došlo k lehkému zranění dvou osob.

Následně v daném místo došlo ke třetí dopravní nehodě, kdy do kolony stojících vozidel, která se vytvořila ve směru od Vodňan, narazil řidič (24) osobního vozidla tovární značky Ford. Poškodil tři před ním stojící automobily, dvě osoby utrpěly lehká poranění.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS, policisté odkláněly dopravu po přilehlých objízdných trasách. Okolo desáté hodiny dopolední se jim podařilo komunikaci uvolnit alespoň v jednom jízdním pruhu a dopravu tak řídili kyvadlově. Plné obnovení provozu předpokládáme okolo poledních hodin.

Přesná příčina a další skutečnosti této události jsou předmětem následného šetření českobudějovických dopravních policistů. Uvedená nehoda si tak na jihočeských silnicích vyžádal v tomto roce již třetí lidský život.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR