logo

Trojice mladíků měla vydírat svého vrstevníka, když je autem neodvezl kam chtěli, napadli ho

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 21 a 23 let, které obvinili ze spáchání zločinu Vydírání a přečinů Výtržnictví a Krádež ve stádiu pokusu. Dále obvinili i mladistvého ze spáchání provinění stejných trestných činů.

V polovině července v nočních hodinách měli obvinění přistoupit v Sokolově k vozidlu, ve kterém seděl 20letý mladík. Nejprve se měli snažit s mladíkem navázat kontakt přes okénko. Když se jim to nedařilo, měl jeden z nich otevřít dveře u spolujezdce a následně se dotazovat řidiče, zda by je nesvezl. Když odmítl a zavřel dveře, měli mu začít vulgárně nadávat. Následně muž vystoupil z vozidla a začal odcházet směrem ke svému bydlišti. V tu chvíli ho měli obvinění obestoupit a začít mu vyhrožovat, že pokud je neodveze, tak ho zbijí. Vulgárně mu měli opět nadávat, strčit do něj tak, až mu upadli z ruky klíče od vozidla, které si následně zvedl a dal do kapsy. Obvinění ho měli dále pronásledovat a pokusit se mu odcizit klíče z kapsy. Poté jej měli fyzicky napadnout několika údery do hlavy a těla. Nejmladší z nich poté z místa utekl a další dva obvinění měli 20letého mladíka dále fyzicky napadat údery a kopy. Z obavy z pokračujícího napadání poté mladík vyhověl jejich požadavku a odvezl je, kam chtěli. Zranění napadeného mladíka si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici.

Nejstarší z obviněných se dopustil krádeže ve stádiu pokusu i přesto, že byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen.

V případě prokázání viny hrozí dvěma obviněným trest odnětí svobody až na osm let. Mladistvému hrozí trest odnětí svobody vzhledem k jeho věku o polovinu nižší.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR