logo

Trojice žen vytáhla z rybníku ve Stromovce topící se holčičku, resuscitací jí pak ženy zachránily život

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Miroslava Lauferová, Martina Vaněčková a Iveta Vamberová. Trojice žen, která se 5. června letošního roku nacházela v pražské Stromovce, kde si shodně všimla topící se čtyřleté dívenky v tamním rybníce.

Ženy neváhaly, dívku z rybníku vytáhly a jedna z nich u ní okamžitě zahájila resuscitaci. Operátorka tísňové linky 155 předávala ženám instrukce a ty pokračovaly v oživovacích pokusech přibližně 13 minut.

Na místo ihned vyjely posádky RZP a RV ZZS HMP, z nichž první z nich byla na místě právě za 13 minut. Záchranáři dítě připojili na monitor a následně zjistili, že se u ní ženám podařilo obnovit základní životní funkce.

Posádky ZZS HMP následně dívenku převezly na ARO motolské nemocnice. Z nešťastné události vyvázla bez následků a v pátek dopoledne dorazila k pražské Stromovce, společně se svými rodiči a svou sestrou, osobně trojici žen poděkovat.

K poděkování se připojil také starosta Prahy 7 Jan Čižinský, či ředitel ZZS HMP, který shodou náhod 5. června sloužil jako lékař v lékařské posádce, která na místě zasahovala. Trojici zachránkyň poděkovali rodiče dívenky i dívenka samotná. Záchranáři společně se starostou Prahy 7 předali ženám malé ocenění.

Dívka byla společně se svou sestrou a svým otcem ve Stromovce, když se její otec se sestrou vydal hledat opodál ztracené klíče. Ačkoliv se na mladší z dívek snažil neustále dívat, během mžiku zmizela pod hladinou místního rybníka a začala se topit.

MrK, Týdeník Policie