logo

U chovatelky z Hlubočep se potvrdilo uštknutí mambou zelenou, žena je v umělém spánku

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U ženy, kterou v pondělí resuscitovali a následně převezli do nemocnice pražští záchranáři, se potvrdilo uštknutí mambou zelenou.

Žena má být chovalkou hada, kterého měla mít v rodinném domě v ulici V Bokách I. v Praze 5. Zatímco žena skončila v pondělí v bezvědomí a přivolaní záchranáři ji museli resuscitovat, zmizela mamba zelená neznámo kde.

V motolské nemocnici, kam byla žena převezena, se potvrdilo, že byla uštknuta mambou zelenou. Zdravotníci ji proto převezli do Fakultní nemocnice na Karlově náměstí, kde mají na toxikologii k dispozici antisérum.

Youtube Video
Podívat se na video

Žena byla uvedena do umělého spánku a lékaři u ní aplikovali právě antisérum. Nyní čekají, zda zabere. Jasno by mělo být v průběhu čtvrtečního dopoledne.

Jak přesně k uštknutí došlo a jakým způsobem se had dostal „na svobodu“ nyní zjišťuje pražská policie. Odborníci, včetně herpetologů, se zatím snaží hada najít a odchytit. Do středečního večera však zatím nebyli úspěšní. Policie již varovala obyvatele Hlubočep před možným výskytem tohoto jedovatého plaza. Ačkoliv je nepravděpodobné, že by v aktuálním chladném počasí opustil zdi vyhřátého domu.

MrK, Týdeník Policie