logo

U Lanškrouna vypadl muž z jedoucího vlaku, ten mu amputoval obě nohy

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U Rudoltic na Orlickoústecku došlo v sobotu odpoledne k pádu mladého muže z jedoucího vlaku. Vzhledem k tomu, že je vyšetřování celé události v počáteční fázi, není zatím jasné, zda muž jel na stupátku z nejbližší stanice, nebo zda kupříkladu vypadl otevřenými dveřmi.

Na místo byli okamžitě vyslány záchranáři ZZS Pardubického kraje, posádka vrtulníku LZS Kryštof 06 z Hradce Králové, jednotka HZS SŽDC Česká Třebová, jednotka HZS Pardubického kraje ze stanice Lanškroun a také hlídka Policie ČR.

Mladý muž utrpěl velmi vážná zranění v oblasti hlavy a dolních končetin. Ty mu vlak částečně amputoval, a to v oblasti kolene a bérce. Po uvedení pacienta do umělého spánku a jeho napojení na umělou plicní ventilaci, jej záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. S transportem k vrutlníku LZS pomohli záchranářům hasiči i policisté.

Policisté následně vyslechli několik svědků události a případem se i nadále zabývají. Co přesně předcházelo pádu muže pod kola vlaku nyní nelze s jistotou říci.

MrK, Týdeník Policie