logo

U Nového Strašecí se převrátil kamion převážející pivo, řidič skončil v nemocnici

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 32. kilometru dálnice D6, v místě, kde dálnice přechází v silnici I/6, došlo v pondělí ráno k havárii kamionu.

Řidič jel podle prvotních informací směrem na Prahu, přičemž ze zatím neznámých příčin přejel do protisměru a převrátil se na bok do příkopu. Kamion převážel pivo. K vysypání nákladu nedošlo.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanice Stochov a JSDH Nové Strašecí, dále hlídky Městské policie Nové Strašecí, DI PČR ÚO Rakovník a OO PČR Nové Strašecí a také posádka ZZS Středočeského kraje.

Hasiči po svém příjezdu vyprostili dveřmi řidiče (bez nutnosti použití hydraulického vyprošťovacího zařízení) a předali ho do péče záchranářům. Muž si stěhoval na bolest na hrudi, další viditelná zranění ale neměl.

Provoz byl v místě nehody řízen kyvadlově hlídkami Policie ČR a MP Nové Strašecí. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. K vyproštění kamionu byla povolána specializovaná firma. Po dobu vyprošťování pak bude nutné silnici I/6 uzavřít.

V průběhu zásahu u této nehody obdrželi hasiči informaci o další nehodě, tentokrát autobusu, který u Kroučové na Rakovnicku uvízl na zasněžené komunikaci. Na místo proto přejely jednotky HZS SČK ze stanice Stochov a JSDH Nové Strašecí, které společně autobus vyprostily. Uvnitř autobusu se nacházeli cestující, nikdo z nich neutrpěl zranění. Po vyproštění autobusu se dobrovolná jednotka vrátila zpět na svou základnu. Stochovská profesionální jednotka se pak vrátila zpět na místo původní nehody kamionu.

MrK, Týdeník Policie