logo

U požáru skladu v Drhovli vyhlásili hasiči druhý stupeň požárního poplachu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Patnáct minut po 13. hodině přijali 20. července jihočeští hasiči informaci o požáru skladu v obci Drhovle, části obce Drhovle – Zámek.

K požáru operační důstojníci vyslali osádky cisteren a dopravních automobilů profesionálních hasičů z Písku a dobrovolných hasičů obcí Písek, Drhovle a Kestřany. Jako další posilové jednotky vyjeli profesionální hasiči ze Strakonic a jednotky SDH obcí Sedlice, Štěkeň a Pamětice. V 13:25 hodin vzhledem k rozsahu události operační středisko vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu.

Požár zasáhnul uskladněnou slámu a prostor, kde byla uložena. Půdorys skladu je přibližně 28 x 12 metrů. Vedle stojící kravín a další budovy nebyly požárem nijak zasaženy. Pro dodávku vody na požářiště zřídili dobrovolní hasiči z Drhovle ve své obci čerpací stanoviště. Několik minut před 14. hodinou by požár lokalizován, tzn., že se dále již nešířil a nasazené síly a prostředky byly na požářišti v dostatečném množství. Následovalo dohašení všech ohnisek. Úplná likvidace požáru nastala v 17:11 hodin.

Výši vzniklé škody vyšetřovatel ve spolupráci s Policií ČR stanovil předběžně na 450 000,-. Příčinou vzniku požáru byla provozně-technická závada – cizí předmět ve stroji.

Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje